Forno Cappa Black 30" 200 CFM Under Cabinet Range Hood - FRHUC5200-30BLK
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Product image 5
Product image 6
Product image 7
Product image 8
Upgrade your kitchen with the Forno Cappa 30" Under Cabinet Range Hood in black, designed for efficient ventilation in compact spaces. With an ultra-slim 4.7", height it seamlessly fits under cabinets, making it perfect for small kitchens and apartments. Equipped with a 2-speed exhaust fan, this range hood effectively removes smoke, grease, and odours while maintaining a quiet operation at just 54 dB. Enjoy versatile installation with ducted or ductless options, plus dishwasher-safe aluminum mesh filters and a carbon filter for superior air purification. Bright 2W LED lights provide energy-efficient illumination, ensuring a well-lit cooking space. Easy-to-use mechanical controls allow effortless adjustments for customized ventilation.
Select Title
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Forno Cappa Black 30" 200 CFM Under Cabinet Range Hood - FRHUC5200-30BLK | Leon's